Ekonomiavdelningen

Vi arbetar på ekonomiavdelningen på ABE-skolan

Ekonomiadministrationen kontaktar ni angående EFH, leverantörsfakturor, kundfakturering, inventering

Funktionsemail ekonomiadministrationen: ekonomi@abe.kth.se

Observera att internpostadressen till Teknikringen 72 är Teknikringen 74D

 Ekonomiansvarig

Ulf Arvidsson
Ulf Arvidsson, ekonomiansvarig 087907379
DEANS OFFICE Teknikringen 72

 Redovisningsansvarig

Ingrid Simmesgård
Ingrid Simmesgård, redovisningsansvarig 087907954

Ana Brené  Arkitektur
Anknytning: 6108

ana.brene@arch.kth.se
Adress: Östermalmsgatan 26

Susanne Jarl Byggvetenskap

Anknytning: 8660

susanne.jarl@abe.kth.se

Adress: Teknikringen 72

Birgitta Lindström  Fastigheter och Byggande
Anknytning: 7356

birgitta.lindstrom@abe.kth.se
Adress: Brinellvägen 1

Funda Pektas EU-projekt, Centrumbildningar (förutom CTS) och SIP:ar
Anknytning: 7314

funda.pektas@abe.kth.se
Adress: Teknikringen 72

Liudmila Lindell  EU-projekt
Anknytning: 8660

liudmila.lindell@abe.kth.se
Adress: Teknikringen 72

Sune Pettersson Hållbar utveckling, miljövetenskap och teknik (SEED)
Anknytning: 7313

sunep@kth.se
Adress: Teknikringen 72

Juan Grafeuille  Samhällsplanering och miljö, CTS
Anknytning: 8312

juan.grafeuille@abe.kth.se
Adress: Drottning Kristinas väg 30

Peter Liljeström Hållbar utveckling, miljövetenskap och teknik (SEED), Byggvetenskap

Anknytning: 9468

plilje@kth.se

Adress: Teknikringen 72

Betty Jonsson Ekonomiadministrationen
Anknytning: 8672

bettyj@kth.se
Adress: Teknikringen 72

Tina Thoor Ekonomiadministrationen
Anknytning: 9469

thoor@kth.se
Adress: Teknikringen 72

Till sidans topp